רונית הוד - מעצבת מאיירת אמנית  
 
     
עיתונות ותקשורת

קישור לכתבה בעכבר העיר על הספר החדש של רונית הוד: "פיסול בנייר ועיסת נייר" >>>
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
כתבה על רונית מהמקומון א-לכפר - 2004

רונית הוד מאיירת ומעצבת – בוגרת ויצ"ו קנדה לעיצוב חיפה.

אימא לשקד בת 10 ולענבר בן 6 גרה בכפר ורדים שבגליל

נשואה לרוני מטפל ומאבחן דרך אומנות לחימה בילדים עם קשיי קשב וריכוז .

הייתה מנהלת פרסום של מפעל ברמד. וב – 1998 הקימה את סטודיו " צבעים בקופסא" שעסק בעיקר בעיצוב וייצור מוצרי עץ לילדים : כסאות , מדפים , קולבים , תמונות וציורים  ,ובאיור ספרי ילדים.

כיום הסטודיו עוסק בעיקר בתחום האיור והעיצוב: ספרי ילדים וספרי הדרכה למוסדות ובתי חולים , ציורי קיר , קלטות ילדים , תפאורות , אנימציה ועיצוב איור לאינטרנט.

ובתחום הלימודי: קורסים בפיסול וציור למורות וגננות , וחוגים למבוגרים,שהדגש על יצירה מחומרי מיחזור.

רונית הוד חברת אגודת המאיירים מזה 13 שנים – משתתפת בתערוכות בארץ ובעולם .

זכתה במקום הראשון בתערוכת " העצים המאוירים" במוזיאון נחום גוטמן .

קלטת הילדים " גוזל שלי" זכתה במקום ראשון כקלטת מעוצבת ומושקעת בזכות ציורי הקיר ומוצרי העץ שעיצבה רונית הוד.

תורמת מאיוריה לפרויקטים למודעות חברתית :  איורים לשירים ישראלים, העצים המאוירים.

השתתפה בפרויקט  החזרת החיילים החטופים הביתה- איירה לתערוכה של ספרו של גלעד שליט  ''שכריש ודג נפגשו לראשונה'' .תערוכה מוצגת באשדוד.

רונית נולדה בישראל בת לאב שמשפחתו נספתה בשואה,שעד היום לא ידוע הרבה לאן נלקחו ומה עלה בגורלם,שנים לא היה אפשר לדבר על הנושא , בשנים האחרונות שהוריה כבר לא בחיים היה לה האומץ להתמודד ולחקור את נושא השואה.

בחודשים האחרונים חזרה ההתעוררות סביב ההנצחה בפולין ובעקבות ההתעניינות  סיימה רונית לעבוד על אנדרטה לנספים בשואה , אנדרטה הבנויה מחלקי משולשים העומדים כל אחד לעצמו ומספרים סיפור על שבר , אבל כשמתבוננים בהם ממרחק ניתן לראות את העמידה הזקופה שלהם כלפי מעלה אל השמיים המבטאת צמיחה ותקווה , כשהשמש מאירה את האנדרטה נופל על האדמה צל היוצר את הצורה של המגן – דוד כשהוא נראה גדול מלא ושלם וכולו על האדמה.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

רונית ורוני נפגשים ב"רוניסאן"   פורסם בעלי ורדים פברואר 2006
 

 לפני מספר חודשים נפתח בכפר-ורדים מרכז חדש בשם "רוניסאן", הבעלים, רונית ורוני, עברו לבית חדש ברחוב דישון, שיפצו והוסיפו לבית חלק שמהווה את הלב החדש שלו. סטודיו ומרכז טיפולים.

 מה גרם לכם להגיע לכפר-ורדים?

 אנחנו מנסים להגשים חלום בן מספר שנים. הגענו לכפר-ורדים מקיבוץ עברון, אני הייתי מנהלת מחלקת הפרסום של ברמד ורוני, מנהל צי הרכב של עלית-שטראוס, העבודה היתה תובענית מאד, כשנולדו הילדים, ענבר ושקד, החלטנו שזו לא הדרך בה אנחנו רוצים לחיות את חיינו ולגדל את ילדנו. חשוב לנו להיות איתם בשנים האלו. מכאן מגיעה השאיפה לעבוד מהבית וקרוב לילדים. החלטנו לעזוב את העבודה ואת הקיבוץ להגשים את החלום בכפר-ורדים.

  רוני, מה הרקע המקצועי שלך?

 אני מטפל ומאבחן מוסמך בשיטת אלבאום, אני מתאמן בקארטה כ-15 שנים, כרגע אני עומד בפני בחינות לחגורה שחורה. אני זוכר את עצמי הולך ברחוב בתל אביב ב-1994 ואומר לעצמי שאני יכול לעזור לילדים שקשה להם בעזרת הקארטה, לא ידעתי כיצד, כשהצטרפתי לקורס מטפלים של אלבאום החברו לי הדברים.

 באיזה אופן מתבצע הטיפול?  

   כל ילד עובר אבחון של הקואורדינציה, של מוטוריקה עדינה וגסה ושל מערכת ההצלבה שלו, כולל גם אבחון כירולוגי של כפות הידים. אני נעזר באחד המאבחנים הטובים של אלבאום הגר בכפר-ורדים - מיכאל תבור.

לכל ילד יש תכנית טיפול דרך הגוף, אנחנו עובדים בקבוצות קטנות פעם בשבוע. הדי קאופמן ואני עובדים דרך הגוף ובאמצעות הגוף. אנחנו תמיד מחפשים את הגורם שמייצר את הקושי אצל הילד ואת הדרך למצוא לו פתרון. לדוגמא:כשיש לילד קושי בקריאה או בכתיבה, ברב המקרים יפנו אותו להוראה מתקנת בתחום ואילו אנו נחפש את המערכת הגופנית שמייצרת את הקושי, (לרוב יש כזו, למשל שרירי עיניים או מוטוריקה עדינה) ולהמציא לה פתרון בתחום הגופני. ברגע שהמערכת הגופנית תתפקד היטב, יכולת הקריאה/כתיבה תשתחרר והילד יוכל לקיים תהליך למידה תקין.

   אם איננו מוצאים קושי בגוף אני מפנה את הילד לטיפול בדרך אחרת. הדבר דומה לילד המנסה לרכב על אופניים כאשר יש לו מקלות בגלגלים, לא נצליח ללמדו לרכב אלא כאשר נוציא את המקלות מהגלגלים. כמובן יש ערך מוסף גדול מבחינת הילד כשאנו משתמשים בקארטה כאמצעי לעזור לו.

  רונית, מה הרקע שלך?

 אני מאיירת ומעצבת, בוגרת ויצ"ו-קנדה לעיצוב. אני עוסקת היום בעיקר באיור ספרי ילדים, ספרי הדרכה למוסדות ולקופות החולים, ציורי קיר, קלטות ילדים, תפאורות, אנימציה ועיצוב לטלביזיה. אני חברה באגודת המאיירים ומשתתפת בתערוכות בארץ ובעולם. זכיתי במקום ראשון בתערוכת "עצים מאוירים" במוזיאון נחום גוטמן. ב-1998 הקמתי את סטודיו "צבעים בקופסא" שעסק בעיצוב

מוצרים לחדרי ילדים:כסאות,מדפים,קולבים,תמונו,ציורים,שעונים וכו'.. כיום בסטודיו אני מעבירה חוגים שונים בתחומי היצירה. כעת הסתיימה סדנא בת עשרה שיעורים בנושא של פיסול בעיסת נייר, מטרת הסדנא היתה לתת כלים בסיסים לעבודה בעיסת נייר, הפיסול הוא בחומרים זולים וזמינים מאד. יש כאן בהחלט אמירה כלפי חברת השפע בה אנו חיים, אפשר לייצר מחומרים קיימים במקום לקנות עוד ועוד... קיים כאן גם נושא המיחזור, שימוש בכלים קיימים מקרטון,מפלסטיק ועוד.. כל אחד יכול בעזרת דמיון וטכניקה להגיע לתוצאות נהדרות, החל מדברים שימושיים לבית ועד פיסול נטו, בובות, מגנטים, מוביילים, קערות, בעלי חיים ועוד...חלק מהמשתתפות הן גננות שמקבלות כלים נוספים לעבודה בגנים עם הילדים. חוגים נוספים הם ציור כפרי על עץ, קומיקס, איור, יצירה עם סיפור לילדים. בדצמבר נערכה בסטודיו תערוכת עבודות של בוגרי הסדנא של עיסת נייר ובפברואר תיפתח סדנא חדשה.

 ספרי לי על המרכז החדש

  מלבד הטיפולים שרוני מעביר והחוגים והסדנאות שלי, המקום יושכר למטפלים מבחוץ, שיקיימו סדנאות בנושאים כמו, מודעות, פיתוח והעצמה עצמית, וכן לחוגים שונים שיועברו במקום. בקרוב תעבודנה במקום רונית טסלר - מורה ומרצה ברפואה משלימה ממרכז בריאות ומגע בחיפה, נוגה סלומון - מטפלת הוליסטית בטכניקת המגע ועידית קמה - מטפלת הוליסטית בתחומים מגוונים בינהם עיסוי תינוקות.

   

 

 

כותרת לקידום: 
ספר החדש של רונית הוד: "פיסול בנייר ועיסת נייר